Модуль 9. Комунікація та цифрові навички

Під час модуля учасники дізнаються про інформаційну політику ЄС, її пріоритети. Експерти розкажуть про політику ЄС у сфері протидії дезінформації, ознайомлять з програмами та проєктами ЄС у сфері боротьби з маніпуляціями та фейками. Учасники дізнаються як розпізнавати та спростовувати фейки, знаходити і вирізняти  маніпулятивну та неправдиву інформацію, навчаться перевіряти інформацію та протидіяти пропаганді.

В інформаційну добу з розвитком цифрових технологій виникають все нові можливості комунікації між державами, державними інституціями та суспільством, громадянами – вже не потрібно чекати появи вранішніх газет з учорашніми новинами, інформація розповсюджується миттєво і абсолютно різними каналами – офіційні повідомлення державних органів, ЗМІ та соцмережі. Зрозуміло, стає все більше загроз, на які потрібно швидко реагувати та протидіяти гібридним атакам, фейкам.

Дезінформація небезпечна і здатна впливати навіть на цілі держави, на рішення мільйонів людей, введених в оману – це про гібридні загрози. Дезінформація маскується під справжню і поширюється тими ж шляхами, що й будь-яка інша інформація: телебачення, радіо, інтернет, друковані матеріали, соціальні мережі. Щоденно ми отримуємо сотні повідомлень, новин, інформацію з соцмереж, відео, які  цікавлять нас або привертають нашу увагу. І дуже часто ми навіть не розуміємо, що це фейки.

З початком війни рф проти України ці проблеми в світі загострилася. Метою  пропагандистських акцій росії є створення напруги у суспільстві, підрив довіри до державних інституцій, посилення ворожнечі та зневіри серед громадян України та Європи, ескалація конфліктів тощо.

Інформаційна політика Європейського Союзу базується на тісному співробітництві у сфері комунікацій, що узгоджено між країнами-членами ЄС і передбачає втілення відповідних програм розвитку інформаційної сфери в рамках спільноти, а також співробітництво у цьому напрямку на міжнародній арені, у тому числі з країнами-партнерами, серед яких є й Україна. Для ЄС створення розвиненого інформаційного суспільства є одним із пріоритетів. Європейський Союз підкреслює важливість глобального співробітництва в інформаційній сфері, і зокрема, це торкається інформаційної безпеки, персональних даних, захисту від дезінформації тощо. Підхід ЄС в боротьбі з дезінформацією в Україні полягає в тому, щоб підсилити державні інституції, громадянське суспільство, медіа, надати можливості широкому колу громадськості захистити суспільство від іноземного втручання та дезінформації.

Під час цього модуля учасники Єврошкіл дізнаються про те, якою є інформаційна політика ЄС, її пріоритети, як ЄС доносить важливі меседжі у комунікації з громадянами країн-партнерів, як будує комунікацію з громадянами інших країн, наприклад, Україною.

Експерти ознайомлять з нинішньою ситуацією в інформаційному світі. Учасники отримають знання про те, як розпізнавати та спростовувати фейки, знаходити і вирізняти  маніпулятивну та неправдиву інформацію, де і як перевіряти інформаційні повідомлення, щоб уникнути дезінформування, як протидіяти пропаганді.

Не обрано
Цей модуль наразі відключений

Модуль Includes

  • 2 Сесії
  • 1 Матеріал
  • 1 Тест