Модуль 1. Відкриття Єврошкіл для школярів. Взаємовідносини Україна-ЄС

Відкриють Єврошколи для старшокласників дипломати від Представництва ЄС. Учасники дізнаються про історію, сучасний стан відносин Україна-ЄС та подальші перспективи їх розвитку. Крім того учасники ознайомляться з тим, як буде проходити навчання в онлайн-школі для школярів.

Це перший онлайн-курс для школярів, який з 2022 року започаткувало Представництво Європейського Союзу в Україні.

Навчання скрадатиметься з 10 модулів, які діляться на лекційну та практичну частини.  Під час онлайн-школи лектори розповідатимуть про складні речі простою та зрозумілою мовою. Разом з учасниками планують аналізувати, оцінювати, обговорювати питання, пов’язані з ЄС. Ми переконані, що Єврошколи допоможуть всім учасникам поглибити знання, отримати навички, познайомитись з однодумцями для якісних змін у суспільстві, країні в цілому на шляху євроінтеграції.

Під час навчань у Єврошколах українські школярі старших класів дізнаються про історію Євросоюзу, про те, як він працює, що являють собою головні інститути ЄС, як розробляються та втілюються закони та політики ЄС, як отримати освіту в ЄС, які навички та компетентності потрібно мати для того, щоб бути успішним та багато іншого.

Євросоюз є унікальним міжнародним утворенням, оскільки поєднує в собі ознаки міжнародної організації та держави, хоча формально не є ані тим, ані іншим. Це об’єднання демократичних європейських країн, що спільно працюють задля миру та процвітання. Україна проголосила своє прагнення в майбутньому стати частиною цього об’єднання, а 23 червня, лідери 27 країн-членів ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.

Звичайно, ми не можемо обійти війну російської федерації проти України скільки вона кинула виклик засадничим принципам ЄС, його цінностям. З перших годин російської агресії проти України інституції ЄС діяли згуртовано та швидко: дотримуючись фундаментальних цінностей ЄС; дотримання верховенства права; наявність чітких і точних процедур і розподілу відповідальності. 

Держави-члени ЄС, європейські інституції негайно запропонували гуманітарну допомогу переселенцям в Україні та тим, хто шукав прихистку в Європі, допомогли забезпечити харчування, питну воду, медичне обслуговування, житло, доступ до основних товарів і послуг, медичних товарів та обладнання.

Вперше в історії Європейський Союз надав Україні військову допомогу.

Керівники європейських інституцій зайняли рішучу позицію щодо нелюдських воєнних злочинів, скоєних російськими загарбниками. Європейський Союз підтримує міжнародні розслідування воєнних злочинів і хоче притягнути до відповідальності тих, хто вчинив їх в Україні.

Європейський Союз разом із союзниками запровадив проти Росії жорсткі економічні та фінансові санкції: замороження активів, закриття повітряного, наземного та морського сполучення, відключення банків від міжнародних операцій, введення персональних санкцій проти російської еліти та масове відключення постачання енергії з росії.

ЄС надає значну фінансову підтримку Україні. Україна отримає 9 млрд. євро через гранти та кредити до кінця поточного року.

Перший модуль – це відкриття курсу та ознайомлення учасників історією відносин Європейського Союзу з Україною, обговорення питань співробітництва Україна-ЄС та допомоги ЄС Україні. Школярі дізнаються найактуальнішу інформацію про взаємовідносини Україна-ЄС від європейських дипломатів.

Не обрано
Доступно для зареєстрованих

Модуль Включає

  • 1 Сесія
  • 1 Матеріал