Модуль 1. Відкриття Єврошкіл-2022. Відносини Україна-ЄС

Учасники Єврошколи та дипломати Представництва ЄС акцентують увагу на пріоритетах співробітництва між Україною та Європейським Союзом, досягненнях та перспективах відносин Україна-ЄС, а також ознайомляться з основними напрямками роботи цьогорічної онлайн-школи для студентів.

Вже другий рік поспіль Представництво Європейського Союзу в Україні проводить онлайн-навчання для студентської молоді, яка цікавиться питаннями європейської інтеграції, історією і сьогоденням Євросоюзу, принципами його функціонування та основними політиками та відносинами Україна-ЄС.

Україна є одним із стратегічних партнерів Європейського Союзу. Розбудова відносин з ЄС на принципах інтеграції проголошена пріоритетом політичного курсу України. Першочергові завдання у сфері європейської інтеграції нашої країни закладені в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, яка є дорожньою картою якісних змін у багатьох сферах, що прописано у цьому фундаментальному документі. А надання Україні статусу кандидата у ЄС ще більше поглибили ці взаємовідносини.

Звичайно, ми не можемо обійти війну російської федерації проти України оскільки вона кинула виклик засадничим принципам ЄС, його цінностям. З перших годин російської агресії проти України інституції ЄС діяли згуртовано та швидко: дотримуючись фундаментальних цінностей ЄС; дотримання верховенства права; наявність чітких і точних процедур і розподілу відповідальності.

Європейський Союз підтримує Україну з перших днів і годин цієї війни. Держави-члени ЄС, європейські інституції негайно запропонували гуманітарну допомогу переселенцям в Україні та тим, хто шукав прихистку в Європі, допомогли забезпечити харчування, питну воду, медичне обслуговування, житло, доступ до основних товарів і послуг, медичних товарів та обладнання.

Вперше в історії Європейський Союз також надав Україні військову допомогу.

Керівники європейських інституцій зайняли рішучу позицію щодо нелюдських воєнних злочинів, скоєних російськими загарбниками. Європейський Союз підтримує міжнародні розслідування воєнних злочинів і хоче притягнути до відповідальності тих, хто вчинив їх в Україні.

Європейський Союз разом із союзниками запровадив проти Росії жорсткі економічні та фінансові санкції: замороження активів, закриття повітряного, наземного та морського сполучення, відключення банків від міжнародних операцій, введення персональних санкцій проти російської еліти та масове відключення постачання енергії з росії.

ЄС надавав і продовжує надавати значну фінансову підтримку Україні. Передбачається, що Україна отримає 9 млрд. євро через гранти та кредити до кінця поточного року.

Під час першого модуля онлайн-школи учасники зможуть дізнатися від європейських дипломатів найактуальнішу інформацію про співробітництво Україна-ЄС, допомогу ЄС Україні та поглибити знання про базові аспекти відносин Україна-ЄС, виклики, пріоритети та завдання, які стоять перед ЄС, Україною та сучасним світом зараз.

Не обрано
Доступно для зареєстрованих

Модуль Включає

  • 1 Сесія
  • 1 Матеріал