Модуль 9. Навички комунікації

Дев'ятий модуль дозволить уачсникам дізнатися більше про інформаційну політику ЄС, її пріоритети.

Експерти розкажуть про політику ЄС у сфері протидії дезінформації, ознайомлять з програмами та проєктами ЄС щодо боротьби з маніпуляціями та фейками, розкажуть про  способи і приклади маніпуляцій в масмедіа під час війни. 

Ми живемо в час, коли медіапростір стрімко змінюється. Сьогодні під словом «медіа» мають на увазі все — від друкованих видань до цифрової інформації. Змінилася й наша роль у медіа. Зі споживачів ми перетворилися на авторів та поширювачів інформації. Інформація стала такою доступною, а її об’єми такими великими, що не дивно, що іноді ми можемо загубитися в ній. Ускладнює ситуацію те, що інформація може бути викривлена, маніпулятивна, неправдива. А в умовах війни всі ці проблеми ще більше загострилися.

Інформаційна політика Європейського Союзу базується на тісному співробітництві у сфері комунікацій, що узгоджено між державами-членами ЄС і передбачає втілення відповідних програм щодо розвитку інформаційної сфери в рамках спільноти. Створення розвиненого інформаційного суспільства для ЄС є одним із пріоритетів.

Підхід ЄС в боротьбі з дезінформацією в Україні полягає в тому, щоб підсилити державні інституції, громадянське суспільство, медіа, надати можливості широкому колу громадськості захистити суспільство від іноземного втручання та дезінформації.

Поговоримо про інформаційну політику ЄС, її пріоритети, як ЄС доносить важливі меседжі у комунікації з суспільством країн-партнерів, які меседжі комунікує громадянам України. Експерти розкажуть як сформувати навички та вміння розрізняти і протистояти дезінформації, поділяться практиками, які допомагають розпізнавати фейки і маніпуляції.

Лектори модулю:

Байба Кіне, керівниця відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні. 

Вікторія Давидова, радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні.

Вікторія Романюк, заступниця директора Могилянської школи журналістики. Заступниця головного редактора проекту StopFake.org.

Катерина Ларіна, к.е.н., доцент кафедри управління соціальними комунікаціями ХНЕУ ім. С. Кузнеця.

Юлія Доброскок, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри міжнародної економіки і менеджменту ХНЕУ ім. С. Кузнеця начальниця відділу міжнародних зв’язків

_________________________

Відео-лекції та інші матеріали модуля доступні тільки слухачам EU Stydy Days.

Не обрано
Доступно для зареєстрованих

Модуль містить

  • 2 Сесії
  • 1 Матеріал
  • 1 Тест