Модуль 1. Цінності та інституції ЄС

Перший модуль дозволить учасникам дізнатися про те, як виник Європейський Союз, як розширювалися його кордони, що таке європейські цінності, якими є принципи, завдання та повноваження інституцій ЄС.

Сьогодні до складу ЄС входять 27 держав, а розпочиналось все з ініціативи створення об’єднаної Європи, яку підтримали шість держав-засновниць. Вони вирішили об’єднатися після Другої світової війни, щоб разом будувати майбутнє, покликане забезпечити мир та добробут на європейському континенті. Поступово цю ідею підтримували інші країни, Євросоюз розширювався.

Європейський Союз – унікальне і єдине у світі об’єднання, де всі держави-члени залишаються суверенними та незалежними, при цьому приймають спільні рішення, які є важливими для усіх учасників об’єднання і дозволяють будувати спільний ринок та діяти разом у багатьох важливих сферах.

Під час цього модуля слухачі дізнаються про історію становлення Європейського Союзу, формування європейських принципів та цінностей, зрозуміють у чому полягають завдання та повноваження інституцій ЄС. Ми будемо говорити про права дитини та їх захист на державному та міжнародному рівнях.

Лектори модуля:

Роман Петров, доктор юридичних наук, професор. Директор Інституту німецького права НаУКМА, член комітету з науки НаУКМА, заступник голови спеціалізованої вченої ради НаУКМА К 26.008.04, член науково-методичної комісії МОН України з міжнародного права, член наукової ради МОН України

Оксана Головко-Гавришева, доцентка, Львівського національного університету імені Івана Франка, НаУКМА, президент Української Асоціації Європейських Студій.

Олег Лук’янчиков, кандидат юридичних наук, завідувач кафедри правового регулювання економіки Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця, адвокат

Петро Байковський, кандидат політичних наук, доцент кафедри політичних наук Українського католицького університету.

Денис Черніков, менеджер проєкту “Інформаційна підтримка мереж ЄС”.

Юлія Біденко, експертка Team Europe, канд. політичних наук, доцента кафедри політології Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

________________________________

Відео-лекції та інші матеріали модуля доступні тільки слухачам EU Stydy Days.

Не обрано
Доступно для зареєстрованих

Модуль містить

  • 2 Сесії
  • 1 Матеріал
  • 1 Тест