Модуль 4. Європейська інтеграція України

Цей модуль розповість про те, як виконується Угода про асоціацію, які досягнення має Україна, які фактори гальмують імплементацію положень Угоди про асоціацію. Учасники дізнаються про допомогу Євросоюзу та найбільші програми ЄС в Україні.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС (УА) — це результат багаторічної роботи, поступового розвитку відносин між Європейським Союзом та нашою країною, який почався з набуття Україною незалежності.

Сам документ був підписаний у два етапи. 21 березня 2014 року підписано політичну частину, а 27 червня 2014 року – економічну. Верховна Рада та Європарламент синхронно, в режимі телемосту, ратифікували Угоду 16 вересня 2014 року; Президент України одразу в Верховній Раді підписав закон про ратифікацію. Угода набрала чинності 1 вересня  2017 року.

Угода ставить за мету оновити спільні інституційні рамки співпраці України та ЄС; сприяти поглибленню відносин в усіх сферах; посилити політичну асоціацію й економічну інтеграцію на основі взаємних прав та обов’язків.

За обсягом і тематичним охопленням це найбільший міжнародний договір ЄС з третьою країною.

Поступово Україна проводила реформи, необхідні, щоб відповідати вимогам ЄС.

Повномасштабна війна, яку розпочала рф проти України, тільки пришвидшила шлях України до ЄС: вже на п’ятий день після вторгнення російських військ Україна подала заявку на вступ до Євросоюзу, а 23 червня отримала статус кандидата у ЄС.

Між угодою про асоціацію України і ЄС та процесом набуття статусу членства є зв’язок, оскільки завдяки угоді Україна вже адаптувала своє законодавство до європейського за багатьма напрямами.

Одночасно з виконанням угоди про асоціацію, Україна повинна виконати низку умов, які були поставлені разом з наданням Україні кандидата на вступ в ЄС.

Учасники Єврошкіл ознайомляться з історичними передумовами та історичною ретроспективою партнерства і співробітництва України з ЄС. Дізнаються про структуру та основні положення Угоди про асоціацію. Разом з експертами проаналізують хід виконання УА та основні здобутки України, прийняті нормативно-правові документи, що наближують Україну до ЄС.

Крім того, дізнаються про структуру, функції та результати діяльності національних інституцій і відомств із питань європейської інтеграції України, подискутують про актуальні проблеми посилення міжвідомчої координації у процесі імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Разом з експертами учасники обговорять вимоги до України по статуту кандидата та ознайомляться із досвідом вступу в ЄС країн Балтії.

А європейські дипломати поінформують учасників про надану й заплановану допомогу Євросоюзу та найбільші програми ЄС в Україні.

Не обрано
Доступно для зареєстрованих

Модуль Включає

  • 2 Сесії
  • 1 Матеріал
  • 1 Тест