Модуль 5. Європейська політика сусідства. Східне партнерство.

Цей модуль допоможе учасникам зрозуміти, якими є основні завдання, інструменти, перспективи та можливості для України в рамках європейської політики сусідства та Східного партнерства, і яку роль відіграє Україна в цій ініціативі. Модуль також висвітить питання адвокації та лобіювання, познайомить з успішною адвокаційною кампанією ГО «Європа без бар'єрів» - «За Європу без віз».

 

Розширення ЄС, яке відбулося 1 травня 2004 року, заклало підґрунтя історичних змін у політичних, економічних географічних умовах існування ЄС та його сусідів. А відтак, Європейську політику сусідства було розроблено для запобігання появі нових ліній поділу між розширеним ЄС і країнами, які з ним межують. ЄПС сприяє зміцненню добробуту, стабільності та безпеки в державах-членах ЄС та сусідніх країнах.

Уже в травні 2009 року Європейський Союз оголосив про створення ініціативи «Східне партнерство». Основною метою ініціативи стало зближення ЄС з шістьма країнами, колишніми республіками Радянського Союзу: Україною, Грузією, Молдовою, Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією. ЄС, у рамках політики добросусідства, прагнув підтримати стабільність у цих державах, сприяти процесам реформ, у тому числі шляхом укладення угод про асоціацію, включаючи створення ЗВТ, лібералізації візового режиму між ЄС та країнами-партнерами.

Східне Партнерство  – це чи не найбільш тривала та стійка платформа. Вона дала чимало здобутків –  це й ініціатива економічного розвитку EU4Business, програма мобільності студентів та науковців Erasmus+, адаптація законодавства у сфері цифрового права, посилення громадянського суспільства тощо.

Учасники Єврошкіл ознайомляться із  геополітичними та економічними  передумовами розширення ЄС, дізнаються що таке європейська політика сусідства (ЄПС), які правові та інституційні механізми ЄПС, завдання, слабкі сторони та концептуальні вади конструкції ЄПС. Експертами будуть розглянуті Ініціативи Союзу для Середземного моря та Чорноморська синергія.

Ми з вами поговоримо про історію створення та завдання Східного партнерства, про те, яку роль відіграє Україна в цій ініціативі, якими є основні  досягнення Східного партнерства, перспективи, можливості для України. Розвинемо аналітичне мислення та проаналізуємо сценарії розвитку Східного партнерства.

Вебінар буде присвячено питанням лобіювання та адвокації і ролі в цьому громадського сектора, адже громадянське суспільство є невід’ємним елементом розвиненої демократичної держави. Тому всім громадянам необхідно розуміти основні моменти, які сприяють налагодженню ефективного діалогу та взаємодії з владою та якими є форми залучення громадян до процесів вироблення політики на локальному та національному рівнях.

Під час вебінару учасники познайомляться з успішною адвокаційною кампанією «За Європу без віз».

Не обрано
Доступно для зареєстрованих

Модуль Включає

  • 2 Сесії
  • 1 Матеріал
  • 1 Тест