Модуль 6. Політика ЄС у сфері подолання інформаційних пасток. Дезінформація, фейки та маніпуляції – як виявляти і спростовувати

Учасники модулю дізнаються про програми та проєкти ЄС у сфері боротьби з дезінформацією, довідаються про проблеми та досягнення України в цій царині, розвинуть навички розпізнавання та спростовування фейків і неправдивої інформації.

Із розвитком технологій у сфері масової комунікації світ постає перед новими глобальними викликами і навіть інформаційними війнами. Дезінформація небезпечна і здатна впливати навіть на цілі держави, на рішення мільйонів людей, введених в оману – це про гібридні загрози. Дезінформація маскується під справжню і  поширюється тими ж шляхами, що й будь-яка інша інформація: телебачення, радіо, Інтернет, друковані матеріали, соціальні мережі. Щоденно ми отримуємо сотні повідомлень, новин, інформацію з соцмереж, відео, які  цікавлять нас або привертають нашу увагу. І дуже часто ми навіть не розуміємо що це фейки. Україна і весь світ зараз стоять перед новим викликом – подолання та протидії фейкам, маніпуляціям тощо.

Європейський Союз виділив два мільйони євро на реалізацію плану покращення протидії дезінформації в Україні. Чому  боротьба з дезінформацією в Україні сьогодні є актуальною?

В Україні особливу небезпеку несуть дезінформаційні повідомлення з наративами, вигідними Росії в рамках гібридної війни проти України. Адже, після подій 2014 року (окупації частини Донецької та Луганської областей, а також – Криму) Україна опинилася в центрі гібридних інформаційних атак та потужних кампаній дезінформації, які здійснюються Росією та проросійськими силами. Дезінформація, маніпуляції, фейки під виглядом новин становлять серйозну загрозу національній безпеці України, вводять в оману частину суспільства, здатні впливати на громадську думку, сіяти панічні настрої, підважувати стабільність. Метою таких пропагандистських акцій є створення напруги у суспільстві, підрив довіри до державних інституцій, посилення ворожнечі та зневіри серед громадян України, ескалація конфліктів тощо. Все це, зрозуміло, гальмує розвиток держави, її поступ на шляху євроінтеграції, її перспективи та потенціал. Отже, розуміння природи дезінформації, вміння розрізняти правдиву і неправдиву інформацію,  розробка механізмів та способів протидії інформаційним загрозам є ключовим для українського суспільства.

Підхід ЄС в боротьбі з дезінформацією в Україні полягає в тому, щоб підсилити державні інституції, громадянське суспільство, медіа, надати можливості широкому колу громадськості захистити суспільство від іноземного втручання та дезінформації.

Учасники Єврошкіл ознайомляться з нинішньою ситуацією в інформаційному світі, одним з нових трендів якого є системні кампанії з дезінформації в медіа,  соцмережах, отримають знання про те, як розпізнавати та спростовувати фейки, знаходити і вирізняти  маніпулятивну та неправдиву інформацію.

Європейські експерти розкажуть про політику ЄС у сфері протидії дезінформації, ознайомлять з програмами та проєктами ЄС у сфері боротьби з маніпуляціями та фейками.

Отже, щоб протистояти тотальній дезінформації та інформаційним провокаціям, треба вміти розпізнавати їх. Тому на вебінарі експерти нашого курсу поділяться своїм досвідом розпізнавання фейкової інформації. А для закріплення отриманих знань учасники впродовж всього вебінару будуть виконувати практичні завдання.

Не обрано
Доступно для зареєстрованих

Модуль Включає

  • 2 Сесії
  • 1 Матеріал
  • 1 Тест