Модуль 8. Медіаграмотність та дезінформація

Під час сьомого модуля учасники Єврошкіл ознайомляться з прикладами маніпуляцій в медіа та навчаться їх розрізняти. Експерти будуть розповідати про те, як визначити замовні матеріали, що таке клікбейт та нададуть практичні поради - як не потрапити у пастку дезінформаторів у соціальних медіа.

Ми живемо в час, коли медіапростір стрімко змінюється. Сьогодні під словом «медіа» мають на увазі все — від друкованих видань до цифрової інформації. Медіа охоплюють телерадіомовлення, пресу та онлайн-контент (соціальні мережі, подкасти, блоги та онлайн-статті). Змінилася й наша роль у медіа — зі слухачів і читачів ми перетворилися на авторів та поширювачів інформації. 

Інформація стала такою доступною, а її об’єми такими великими, що не дивно, що іноді ми можемо загубитися в ній. Ще більше ускладнює ситуацію те, що деяка інформація може бути викривлена, маніпулятивна або й зовсім неправдива. Кому і чому вірити?

На жаль, поки що система освіти не може дати нам знань, які б допомогли орієнтуватись у сучасній складній інформації. Медіаосвіта не розвивається так швидко, як технології, які ми використовуємо щодня. 

Мета модуля «Медіаграмотність та дезінформація» – розвинути медіаосвітні компетентності у школярів. Учасники дізнаються про те – що таке медіа і як вони впливають на молодь, про способи та маркери маніпуляцій в ЗМІ. Наші експерти навчать, як орієнтуватися в інформації навколо нас та розпізнавати фейки.

В умовах війни, в першу чергу інформаційної, потрібно вміти розрізняти дезінформацію, протистояти їй. Експерти Єврошкіл розкажуть. як сформувати навички та вміння розрізняти і протистояти дезінформації.

Модуль Content

Показати все
Не обрано
Доступно для зареєстрованих

Модуль Включає

  • 1 Сесія
  • 1 Матеріал