Модуль 8. Європейський Зелений курс

Під час модуля учасники Єврошкіл дізнаються про Європейський Зелений Курс, його складові, основні вектори діяльності ЄС в цій сфері та напрямки співпраці України з Євросоюзом.

 

У 2019 році Європейська Комісія представила «Європейський Зелений Курс» (ЄЗК) – пакет системних політичних рішень для переходу європейського континенту до кліматичної нейтральності до 2050-го року та розвитку справедливого  суспільства, що процвітатиме. ЄЗК це перший крок до закріплення на законодавчому рівні ефективного споживання ресурсів, озеленення інвестицій, скорочення викидів парникових газів та справедливої трансформації для сталого розвитку та збереження довкілля.

Стимулюючи розвиток економіки та бізнесу, навчання протягом життя для працівників різних галузей, ЄС дбає про  покращення якості життя суспільства в цілому, забезпечуючи його подальший сталий розвиток, а також прагне забезпечити такі трансформації, які стануть оптимальною відповіддю на глобальні кліматичні та екологічні виклики.

Вже з 2020 року прийнято багато документів, важливих для реалізації завдань в рамках ЄЗК: Стратегія з біорізноманіття, Стратегія «Від ферми до виделки», Стратегія з адаптації до змін клімату, Стратегія сталої і розумної мобільності, Європейський кліматичний пакт, Воднева стратегія ЄС, Стратегія ЄС з інтеграції енергетичної системи тощо.

Україна також є частиною європейського континенту. Уряд України заявив про намір долучитись до ЄЗК. Створено Міжвідомчу робочу групу з питань координації подолання наслідків змін клімату в межах ініціативи Європейської Комісії «Європейський Зелений Курс».

Зі свого боку ЄС вітає подання Україною оновленого Національно визначеного внеску до Паризької угоди та заохочує продовжити працювати над конкретними заходами для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року.

У плані дій уряду України перелічені ключові зміни у відповідних секторах. Це – електроенергія, теплопостачання, енергопостачання, промисловість, транспорт, будівництво, сільське господарство, поводження з відходами, використання земель, зміна землекористування та лісове господарство, а також – міжгалузеві питання.

Під час модуля учасники дізнаються про складові Європейського Зеленого Курсу, основні вектори діяльності ЄС у цих рамках, зобов’язання України та напрямки співпраці України з Євросоюзом в межах ініціативи Європейської Комісії «Європейський Зелений Курс».

Під час вебінару відбудуться дебати на тему: «Впровадження ідей зеленої економіки в повсякденне життя українців».

Не обрано
Доступно для зареєстрованих

Модуль Включає

  • 2 Сесії
  • 1 Матеріал
  • 1 Тест