Модуль 4. Політика розширення ЄС. Підтримка Європейським Союзом України

Четвертий модуль дозволить слухачам дізнатися більше про досягнення у відносинах Україна-ЄС у економічній сфері.

Експерти розкажуть про сім ключових  реформ, які потрібно провести Україні на шляху до членства у ЄС, ми зробимо акцент на антикорупційних реформах та проєктах ЄС в Україні, що працюють в антикорупційній сфері.

Україна та ЄС зміцнюють партнерство, це виразно видно з початку агресії росії – ЄС всебічно підтримав нашу країну у протистоянні ворогу. У 2022 році Україна отримала статус кандидата на вступ до Євросоюзу, відбувається лібералізація торгово-економічних відносин, підтримка української економіки. Наприкінці 2023 Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України до Європейського союзу.

У травні 2022 Єврокомісією були започатковані «Шляхи солідарності», які використовуються як для організації експорту продовольства з України, так і для постачання до України гуманітарних вантажів, товарів першої необхідності, обладнання для підтримки української енергетичної інфраструктури.

Торговельній активності України сприяє скасування квот та мит на експорт продукції. Оскільки, Більшість мит і квот стосуються аграрної продукції, то, в першу чергу, це рішення ЄС – допомога у збереженні продовольчої безпеки. З іншого боку така підтримка ЄС є особливо важливою для виробників. Це заохочує український бізнес інтегруватися до внутрішнього ринку ЄС.

Під час модуля учасники дізнаються про досягнення у взаємовідносинах Україна-ЄС, будуть говорити про інтеграцію України до ЄС. Наші експерти детально розкажуть про сім ключових реформ, які потрібно провести Україні на шляху до членства у ЄС. Учасники дізнаються про антикорупційні реформи та проєкти ЄС в Україні, які працюють у цій сфері.

Лектори модуля:

Наталія Антонюк, професорка, зав.кафедри європейських та регіональних студій, Львівський національний університет імені Івана Франка

Оксана Краєвська, доцентка кафедри європейських та регіональних студій, факультет міжнародних відносин, Львівський національний університет імені Івана Франка

Вероніка Мовчан, директорка з наукової роботи, керівниця Центру економічних досліджень.

Максим Серпухов, економіст, проректор Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця.

Андій Гнідець, екcперт в European Union Anti-Corruption Initiative, випускник EU Study Days.

____________________________

Відео-лекції та інші матеріали модуля доступні тільки слухачам EU Stydy Days.

Не обрано
Доступно для зареєстрованих

Модуль містить

  • 2 Сесії
  • 1 Матеріал
  • 1 Тест