Культурна співпраця Україна-ЄС

30 квітня відбулася сесія Єврошколи, присвячена співпраці у сфері культури та гендерним питанням.

На сесії «Гендер і культура як наскрізні теми співпраці Україна-ЄС» виступила менеджерка сектору Представництва Європейського Союзу в Україні Тетяна Шульга.  

«ЄС не нав’язує культурну політику, бо немає європейської культури як такої, ЄС складається з різних країн, які мають свою культурну спадщину, традиції. Європейський Союз доповнює та підтримує культурні політики держав-членів», – зазначила Т.Шульга.

Вона додала, що цей статус ЄС вперше транслював назовні через такий інститут як Східне партнерство, до якого входить і Україна. В рамках Східного партнерства з 2011 року започаткована програма «Культура». Значна кількість культурних інституцій отримали гранти за цією програмою.

«В Угоді про асоціацію є чотири статті (це багато), які стосуються питань культури, і тут сторони домовляються сприяти культурним обмінам, захисту культурної спадщини, культурному різноманіттю та іншій співпраці в сфері культури», – уточнила Т.Шульга.

Під час заходу йшлося також про гендер: чому він винесений в окремий сектор? як в ЄС борються з гендерною нерівністю? Наприклад, найкращими практиками в ЄС, спрямованими на зниження дискримінації при працевлаштуванні, є чітке прописування критеріїв та відбір через анонімізовані резюме. Це дозволяє обрати спеціаліста на основі кваліфікації та досвіду, а не за ознаками гендеру.

Схожі новини:

Обговорення