Екологічне волонтерство на Кіпрі

Продовжуємо ділитися історіями волонтерства  у рамках конкурсу блогів для випускників Єврошкіл до Дня Європи 2022.

 ***

Олександа Лісова поділилася досвідом волонтерства Європейського корпусу солідарності в якому взяли участь 30 представників різних країн. Під час участі у проєкті разом з молоддю Європи Олександра брала участь  у публічних заходах на підтримку України.

Волонтерство – це те, що надає сили, надихає та змінює життя. Допомога іншим, покращення багатьох аспектів життя, міжкультурний досвід та інтеграція у місцеву громаду… Таким є для мене волонтерство.

У цому матеріалі я поділюся своїм досвідом волонтерства Європейського корпусу солідарності у проекті “Agro culture volunteers”, організованого кіпрською групою «Youth Dynamics». Це було короткострокове групове волонтерство (21 день, з 25 лютого по 18 березня 2022), в якому взяли участь 30 представників різних країн (Україна, Італія, Греція, Іспанія, Кіпр, Мальта, Сербія, Латвія, Румунія).

Проект проходив у мальовничому кіпрському селищі Агрос, що знаходиться у регіоні Піцилія біля підніжжя гір Троодос. Агрос – це досить сучасне селище, в ньому є своя поліція, пожежна служба, спортивний та молодіжний центр, школа, театр, Європейський інформаційний центр, кілька музеїв та готелів. Не дивлячись на розвинуту інфраструктуру, Агрос й досі зберігає свій традиційний характер, має унікальне природне середовище, особливий колорит, а також багатий історичними й культурними пам’ятками.

Волонтерська діяльність була спрямована на дослідження й розвиток культурної спадщини, екології, охорони навколишнього середовища, агрокультури й сільського господарства. У командах ми долучилися до кампанії з прибирання місцевості, переробки відходів й вивезення сміття, лісовідновлення та утримання існуючих лісових ділянок, висадку дерев й догляду за виноградними плантаціями, роботи в полях й через піші маршрути, дізналися більше про збір врожаю та його обробку у виробничому процесі, а також долучилися до відновлення стін від графіті за допомогою фарб. У нас було багато тім-білдінгу, інтерактиву, міжкультурної комунікації, outdoor activities й креативного проведення часу. Серед іншого, ми взяли участь у традиційному святкуванні-карнавалі приходу весни.

Підтримка для України

Під час проекту організатори та учасники висловлювали свою підтримку та допомогу Україні. Так, ми утворили слово «МИР» своїми тілами (PEACE), надсилаючи власне послання про закінчення війни в Україні. А також підняли прапор Європейського Союзу, закликаючи європейських лідерів втрутитися, щоб повернути мир у країну.

Молодь Європи одноголосно закликала світ до миру та безпеки, де розбіжності між народами вирішуються шляхом застосування цінностей діалогу, поваги та людяності.

Також, я відвідала акцію-зустріч в Лімасолі на підтримку українців, де мала змогу долучитися до руху українців та разом привернути увагу громадськості до теми війни, солідарності та толерантності.

В рамках проекту ми реалізували різноманітні зелені акції, направлені на боротьбу зі зміною клімату та турботу щодо природнього середовища. Навіть невеликі кроки закладають початок змін як в місцевій громаді, так і особистому й професійному розвитку волонтера. Ми обмінюватися ідеями, стійкими заходами, передовою практикою та можливими рішеннями для подолання негативних наслідків зміни клімату. Також дізналися більше про цінності переробки, повторного використання, компостування та використання відновлюваної енергії, отримали знання та навички щодо зеленого розвитку, цілей сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй та Європейської зеленої угоди. Всі свої знання після війни я б хотіла втілити в Україні.

Схожі новини: