Подорожі під час пандемії

COVID-19 суттєво обмежив можливості вільно пересуватися світом. Лише влітку 2021 з’явилась надія на повернення до звичного режиму перетину кордонів, схожого на той, який існував до пандемії.

Під час модуля «Міграція та управління кордонами» учасники дізналися про політику у цій сфері, про програми управління коронами, отримали інформацію про те, як відбувається наближення законодавства України до права ЄС. Окремо зупинились на актуальній темі – як світ повертається до вільного пересування між країнами.

Катерина Кульчицька, спікерка Єврошколи, експертка з питань міграції та кордонів, заступниця директора ГО «Європа без бар’єрів» детально розповіла про нинішні умови перетину кордонів  між країнами ЄС, про ковідні паспорти, про ризики для українського безвізу від підробки документів подорожуючих. Питання захищеності сертифікатів є дуже  актуальним для України – у нас існують цілі бізнеси з підроблення довідок про результат ПЛР-тестів, і в інших країнах про це чудово знають. Крім того, постійно існує ризик появи нового штаму вірусу, нової хвилі захворюваності та нових карантинних обмежень.

К. Кульчицька надала поради як організувати подорож в сучасних умовах:

– їдьте в подорож зараз, якщо є така можливість. Планувати наперед зараз непросто, якщо взагалі можливо;

– вакцинуйтеся, це відкриє вам якщо не всі, то деякі кордони принаймні на рік;

– уважно перевіряйте правила в’їзду безпосередньо перед поїздкою, бажано з кількох джерел;

– не намагайтесь обдурити систему підробленою довідкою. Це може обернутися зірваною подорожжю і закриттям можливості в’їзду до ЄС на роки.

Схожі новини:

Обговорення