Досвід допомоги українцям в Естонії

Знайомимо Вас із блогом Анастасії Корогодової. У своєму блозі вона поділилася досвідом допомоги українцям в Естонії. Впевнені, вам буде цікаво почути її історію!

***

Я, Корогодова Анастасія, є випускницею EU Study Days in Ukraine в Києві 2020-го року. На початок повномасштабної війни в Україні я перебувала в Естонії на міжнародному волонтерстві  Європейського Корпусу Солідарності (ESC – European Solidarity Corps – EVS – European Voluntary Service). Від початку військової агресії з боку Москви, я долучилася до численних естонських ініціатив, спрямованих на надання негайної допомоги Україні: фасувала гуманітарну допомогу разом з Eesti Punane Rist / Estonian Red Cross, стала оператором кол-центру Координаційного центру допомоги Україні, утвореному Асоціація Українських Організацій в Естонії, виконувала переклади на українську для шведської ініціативи Arena Skolinformation та Центральної бібліотеки Таллінна. Наразі я продовжую допомагати своєму народові на моєму безпосередньому місці волонтерства, а саме в Tallinna Laste Turvakeskus. Наш Таллінський центр безпеки дитини приймає та розміщує дітей з України, які виїхали до Естонії без супроводу батьків, і я докладаю зусиль в їх адаптації та вирішенні організаційних моментів, а ще просто знаходжуся поруч, коли потрібна.

Однак, безумовно, ініціативи окремих людей не можуть не поступатися в масштабності тієї допомоги, яку надають країни ЄС. В Естонії, так само, як в Фінляндії та Латвії, які за час війни я відвідувала у справах та щоб доєднатися до акцій підтримки нашої держави, солідарність з Україною є просто колосальною. Численні ініціативи міста Таллінна (від показу безкоштовних мультфільмів для українських дітей та їх батьків до щотижневих акцій підтримки в самому центрі міста), приватних компаній, державних установ Естонії, університетів, шкіл, бібліотек та, звісно, пересічного естонського населення з плином часу не вщухають, а лиш набирають обертів. 

Я висловлюю свою щиру вдячність, зокрема, естонським ініціативам Students With Ukraine, Estonia for Ukraine та City of Tallinn, Rahvusooper Estonia, Postimees, а ще кожному з жителів Естонії, що долучаються до підтримки України в своєму приватному та професійному житті. Тим, хто надає притулок людям, що рятуються від війни, хто пропонує та забезпечує робочі місця для українців, хто висвічує події в Україні в локальних ЗМІ та на телебаченні! Дякую Refugee reception centre in Tallinn за бездоганну і дуже тяжку працю, десяткам музеїв Естонії, що впровадили безкоштовних вхід до своїх установ для українців, кожному з естонських, ризьких та гельсінських магазинів та кафе, що зі власної ініціативи висловлюють підтримку Україні, а також тисячам естонців, що з першого дня самовіддано допомагають Україні, формують своїми пожертвами цілі гуманітарні конвої та демонструють свою підтримку не лише ділом, але й словом. 

Із такими друзями на нашому боці, перемога України апріорі не піддається жодним сумнівам! Thank you, European Union in Ukraine.

Схожі новини: