Зустріч з депутатом Європарламенту

У понеділок, 26 вересня, учасники EU Study Days мали можливість дізнатися про роботу Європейського Парламенту та виклики, які перед ним стоять з “перших вуст”. Нашим гостем був депутат Європарламенту Марек Балт. 

Пан Балт висловив свою підтримку Україні та запевнив, що напад росії на Україну є неприпустимим  і «мусимо як Європейський Союз допровадити до програшу росії у цьому конфлікті».

«Напад Росії Україну – ганебний. Не зважаючи на те, що ЄС не є військовою організацією Європейський союз солідарно запропонував санкції проти росії з метою показати росії, що не можна розв’язувати конфлікти військовим способом. Цей конфлікт також вдарив по ЄС, оскільки росія застосувала щодо ЄС енергетичну зброю обмежуючи експорт енергоресурсів до Європейського Союзу» – наголосив Марек Балт.

Серйозною проблемою для всього світу є проблема зміни клімату. Євродепутат відмітив: «Прогнози кліматологів говорять, що якщо середня температура на планеті виросте ще на 1-2 градуси, то близько 3 млрд осіб, які живуть переважно в прибережних територіях можуть втратити свої домівки, оскільки ці території будуть затоплені морською водою».

Пан Балт підкреслив, що ЄС прямує до кліматичної нейтральності: «І саме тому ми підготували документ, де ми говоримо що ми готові на 55. Тобто  ми готові зменшити на 55% емісію тепличних газів, парникових газів, які виробляються та емітують в ЄС. І ми прагнемо, щоб до 2050 року ЄС став кліматично нейтральним. Тобто, щоб не виробляв більше парникових газів, ніж переробляється і реалізується».

Тому сьогодні: «Європейський союз звертає увагу на ці дві дуже важливі проблеми: збільшення середньої температури, а також залежність від постачання енергоресурсів з росії. ЄС робить кроки аби зменшити залежність від російських енергоресурсів, а також понизити споживання мінеральних ресурсів», – зазначив пан Балт.

Схожі новини:

Зимову школу EU Study Days відкрито

24 лстопала 2022, у Львові відкрилася Зимова школа EU Study Days, яка проводиться в межах програми Представництва ЄС в Україні EU Study Days (Єврошколи). Учасниками…