Статус Кандидата та майбутнє членство України в ЄС – що треба зробити щоб отримати

Однією з тематик Зимової школи є статус Кандидата та майбутнє членство України в ЄС.

Під час Зимової школи школярі подискутували про те,  що треба зробити Україні, щоб вповідати Копенгагенським критеріям членства та обговорили, до яких реформ зобов’язує Україну ЄС.

Петро Байковський, кандидат політичних наук, доцент кафедри політичних наук Українського католицького університету, назвав процес приєднання до ЄС викликом: «Виклик для двох сторін, для тієї що вступає до ЄС, щоб пристосуватися та зрозуміти як ЄС працює. А також для самого ЄС, який приймає нову державу. Чому виклик для ЄС? Кількість держав є великою. Рішення приймаються консенсусом, також в процесі переговорів про членство, кожна країна може відмовити у прийнятті…» 

Також, він підкреслив, що процес набуття членства не може бути швидким, адже потребує багатьох змін.

Дуже часто держави, які вступають до ЄС відзнються від тих, які вже вступили. Має значення також геополітика, географічні чи історичні аспекти держави, яку приймають тощо.

Ірина Сушко, директорка ГО «Європа без бар’єрів» підкреслила: «Процес вступу не може бути швидким, бо це трансформація, еволюція». Учасники програми активно брали участь в обговоренні та ставили влучні запитання.

А що думаєте Ви, чи зможе Україна в короткотерміновій перспективі стати членом ЄС?

Схожі новини:

Блоги учасників конкурсу до Дня прав людини

Випускники EU Study Days поділилися власними роздумами про важливість прав людини для них особисто, роль прав людини у їхньому житті, розповіли історії із власного життя, які змусили замислитися над правами людини.