Реформа держслужби, чому це важливо на шляху до членства в ЄС

З огляду на статус Кандидата в ЄС та в майбутньому членство України в ЄС, учасники Зимової школи обговорили цікаве питання реформування держслужби в Україні.

Експерт EU4PAR Арсен Попель зазначив: «Процес реформування державних органів до європейських принципів та стандартів почався ще шість років тому. Завдання України зараз – це підготувати працівників державних органів для того, щоб вони могли, вміли і були готові працювати з органами ЄС за стандартами і принципами ЄС. Україні потрібні гарно підготовлені і висококваліфіковані кваліфіковані кадри. Крім того, державні службовці повинні бути доброчесні і не бути політично заангажованим. Відбирати цих людей треба на основі заслуг та знань, а не зв’язків».

Посада держслужбовців у світі асоціюється із стабільністю. Професор Микієвич, завідувач кафедри європейського права, заступник декана факультету міжнародних відносин з наукової і навчально-виховної роботи Львівського національного університету імені  Івана Франка підкреслив: «Ми  йдемо до ЄС. Тому наше життя, системи, органи управління повинні бути приведені до стандартів ЄС. В ЄС статус державного службовця дуже високий».
Бізнес прагне привабити кращих співробітників. Та наші спікери наголосили на тому, що держава теж має полювати за талантами. Україна вже розпочала цей процес!

Ми віримо, що випускники Єврошкіл у майбутньому будуть працювати і на державній службі і в європейських інституціях та стануть тими, хто рухатиме Україну до Європейського Союзу.

Можливо, хтось вже планує працювати на державній службі чи в Європейських інституціях? 

Схожі новини:

Блоги учасників конкурсу до Дня прав людини

Випускники EU Study Days поділилися власними роздумами про важливість прав людини для них особисто, роль прав людини у їхньому житті, розповіли історії із власного життя, які змусили замислитися над правами людини.

Зустріч з депутатом Європарламенту

У понеділок, 26 вересня, учасники EU Study Days мали можливість дізнатися про роботу Європейського Парламенту та виклики, які перед ним стоять з “перших вуст”. Нашим гостем був депутат Європарламенту Марек Балт.